Wycieczka do Centrum Inicjatyw Wszelakich

8 października uczniowie klasy III a  oraz III b uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w Centrum Inicjatyw Wszelakich. Głównym tematem warsztatów chemicznych było powietrze i gazy z jakich się składa. Uczniowie sprawdzali czy w pustym kubeczku jest powietrze i przekonali się co jest potrzebne do tego aby świeczka się paliła.

W czasie warsztatu „Wrocławianin – Polak- Europejczyk” uczestnicy rozpoznawali atrakcje Dolnego Śląska, opowiadali legendy związane z Wrocławiem oraz rozwiązywali zagadki związane z krajami europejskimi.

Na warsztatach kulinarnych dzieci dyskutowały o zdrowym odżywianiu, dowiedziały się co oznaczają e-składniki i z czego składają się barwniki. Słodkim zakończeniem zajęć były własnoręcznie przygotowane zdrowe przekąski.

8 października 2015 | Powrót do spisu wiadomości