Projekt "HAŁAS" zakońvzony

Wyniki prezentujemy w holu na pierwszym piętrze.

W ramach światowego Dnia Hałasu, uczniowie klas 6 – 8 przygotowali akcję informacyjną na temat wpływu hałasu na nasz organizm.

Uczniowie Uczniowie klasy 6a przeprowadzili i opracowali ankietę związana z hałasem i ochroną naszego słuchu.

Przypomnijmy, że dźwięk powyżej 70 dB- jest uznawany za HAŁAS -źle wpływa na organizm człowieka. Należy jednak pamiętać, że powyżej 75 decybeli hałas staje się szkodliwy dla zdrowia, a powyżej 100 decybeli może powodować trwałe uszkodzenie słuchu.

Prezentujemy kilka wniosków po naszej ankiecie:

· 25% uczniów hałas w szkole jest uciążliwy i przeszkadza.

· 50% uczniów lubi słuchać muzyki głośno

· 13% uczniów naszej szkoły słucha muzyki w słuchawkach praktycznie nieustannie

Ankieta daje do myślenia. Zmieńmy swoje nawyki, ratujmy nasz słuch.

Dobrą informacją jest to, że idąc do lasu, parku, na łono natury większość uczniów, bo około 70% słucha głosu przyrody.

Chcesz przeanalizować nasze dane statystyczne? Zapraszamy na wystawę na pierwszym piętrze.

Uczniowie klas 7 i 8 mierzyli w szkole natężenie dźwięku, rano przed pierwszą lekcją i podczas długiej przerwy. Miejsca pomiarowe zaznaczone są na planie. Niestety miejsc bezpiecznych dla naszego słuchu nie ma za dużo w naszej szkole.

Zadbajmy o nasz słuch. Za rok zmierzymy hałas w szkole i porównamy wyniki.

Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w projekcie.

11 czerwca 2024 | Jolanta Michalec, Katarzyna Krzysztofik | Powrót do spisu wiadomości