Półkolonie letnie I turnus

Pierwszy turnus naszych półkolonii dobiegł końca, pozostawiając uczestnikom mnóstwo niezapomnianych wspomnień oraz nowo zdobytej wiedzy i umiejętności. Program tegorocznych półkolonii był niezwykle różnorodny, a każdy dzień przynosił dzieciom nowe, ekscytujące przygody.

Kolejną atrakcją była wizyta w nadleśnictwie Żmigród, gdzie dzieci mogły poznać dzikie zwierzęta i ich naturalne środowisko. Dzięki przewodnikom dowiedzieliśmy się wiele o zachowaniach i życiu leśnych mieszkańców. Uczestnicy z zapartym tchem słuchali opowieści o wilkach, sarnach, dzikach i wielu innych zwierzętach. Wypatrywali tropów dzikich zwierząt i rozwiązywali ich zagadki. To była wspaniała lekcja przyrody, która na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Jednym z ciekawszych elementów półkolonii były warsztaty z Panem Tabletem, podczas których dzieci mogły postawić pierwsze kroki w świecie technologii. Pod okiem doświadczonych instruktorów, tworzyli wirtualne światy pełne atrakcji i kolorów. Kto wie, może wśród naszych uczniów rośnie przyszły mistrz IT lub architekt! Nie zabrakło również zajęć rozwijających wyobraźnię i zdolności manualne. Podczas warsztatów plastycznych dzieci tworzyły piękne prace oraz poznawali wielkich malarzy. Na warsztatach przyrodniczych zgłębialiśmy tajemnice otaczającej nas przyrody i bioróżnorodnośc, a kreatywne zajęcia pozwoliły dzieciom na swobodne eksperymentowanie z różnymi materiałami i technikami artystycznymi.

Oczywiście, półkolonie to także czas na aktywność fizyczną. Dzieci miały okazję spróbować swoich sił w baseballu – sport ten okazał się prawdziwym hitem! Trener pokazał podstawowe zasady gry, a uczestnicy z zaangażowaniem ćwiczyli rzuty i uderzenia. Dużo radości przyniosły również zajęcia na basenie, gdzie dzieci mogły się wyszaleć i odpocząć w wodzie.

Pierwszy turnus półkolonii zakończył się sukcesem i przyniósł wiele radości zarówno dzieciom, jak i organizatorom. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywne i entuzjastyczne uczestnictwo. Już teraz nie możemy się doczekać kolejnego turnusu i nowych przygód, które na nas czekają! Do zobaczenia na kolejnych półkoloniach!

28 czerwca 2024 | Powrót do spisu wiadomości