HALLOWEEN w III a

W ostatnim tygodniu października myśli wszystkich zwracają się ku wieczności. Dzieje się tak we wszystkich kulturach, choć każda wyraża to w inny sposób.  Ponad 2 tys. lat temu w Anglii, Irlandii, Szkocji, Walii i północnej Francji w dniu 31 października żegnano lato, witano zimę oraz obchodzono święto zmarłych.

Uczniowie klasy III a skupili się na tradycji celtyckiej  i 30 października urządzili obchody Halloween. Celem naszej klasowej imprezy było  rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez poznanie zwyczajów związanych z obchodami Halloween w krajach anglojęzycznych. Była to również doskonała okazja do integracji uczniów oraz rozwijania umiejętności pracy w grupie. Całość imprezy przebiegała w towarzystwie rodziców w radosnej i miłej atmosferze.

3 listopada 2015 | Powrót do spisu wiadomości