Wokół Narodowego Święta Niepodległości...

Wolność, Ojczyzna, biało – czerwona flaga, patriotyzm, Polska – to słowa, które były najczęściej powtarzane 10 listopada przy prezentacji aktywnych działań klas 4-6 w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości.

Uczniowie każdej klasy, pamiętając o naszej trudnej historii, mieli za zadanie wybudować Pomnik Wolności, zaprojektować LOGO – czyli znak graficzny promujący Święto Niepodległości i przygotować do odśpiewania wyznaczoną pieśń patriotyczną.

Różne były interpretacje pojęcia wolności, dlatego pomniki, które uczniowie zbudowali pięknie nas zaskoczyły. Klasa 4a przygotowała człowieka – latawca w biało – czerwonych barwach. Uczniowie 5a zaprojektowali pomnik w kształcie tortu, gdzie każdy poziom miał swoją wymowę. Tęcza w barwach narodowych to wolność dla klasy 4b. Uczniowie 5b przedstawili pomnik – pole bitwy. Zgodne to jest
z prawdą historyczną. Wolność Polski to przecież przelana krew poprzednich pokoleń. Dla klasy 6b pomnik to słup ogłoszeń łączący przeszłość z teraźniejszością. W klasie 6a znalazło się miejsce dla nieznanego żołnierza symbolizującego każdego człowieka, który poświęcił swoje życie za naszą wolność.

Z przejęciem wszyscy uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne. Każde przygotowane LOGO - zostało przez daną klasę zinterpretowane w kontekście Naszej Niepodległości. Ich graficzna wymowa jest głęboka. Działania związane z refleksją na temat  Narodowego Święta Niepodległości świadczą o tym, że „Ojczyzna dla nas wszystkich - brzmi dumnie”.

10 listopada 2015 | Powrót do spisu wiadomości