Śniadanie "daje moc"!

6 listopada przedszkolaki po raz kolejny miały okazję nabrać kulinarnych doświadczeń i samodzielnie przygotowały zdrowe, kolorowe, witaminowe i pożywne śniadanie. Wiedzą doskonale, że ten posiłek "daje moc" i jest bardzo ważny, nie tylko dla dzieci.

Dowiedziały się, co powinno zawierać prawidłowo skomponowane menu śniadaniowe i dlaczego oraz, że istotną rolę odgrywa także sposób podania potrawy, ładnie nakryty stół, właściwe maniery, czyli to wszystko co zachęca nas do jedzenia i wyostrza apetyt.

Dzieci przygotowały własnymi siłami twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem oraz kolorowe kanapki
z ulubionymi dodatkami. Przekonały się jak przyjemnie jest razem coś robić, a potem jeść przy wspólnym stole.

I choć niektórzy woleli oglądać efekt swojej pracy niż konsumować, to jednak po zapewnieniach tych, którzy już spróbowali i przekonali się że wszystko jest pyszne - dali się namówić na degustację. I nawet potem prosili o dokładkę!:)

6 listopada 2015 | Powrót do spisu wiadomości