Warsztaty teatralne

W środę 18 listopada 2015r. uczniowie klas 5a i 5b uczestniczyli w zajęciach teatralnych. Odbyły się one we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka w ramach programu,,Szkoła w mieście”.

Na zajęcia poszliśmy pieszo. Po wejściu do budynku rozdzieliliśmy się na dwie grupy, zgodnie z podziałem na klasy.

Pierwsze ćwiczenia poświęcone były mowie ciała. Uczyliśmy się na nich m.in. jak budować ze swoich ciał pomniki, meble i sprzęty codziennego użytku. Bawiliśmy się także w pokazywany,,głuchy telefon” i przemienialiśmy się w marionetki.

Po zajęciach ruchowych poszliśmy na typowo teatralne, na których wcześniej była klasa 5b. Na tych zajęciach jako pierwsze ćwiczenie wykonywaliśmy czynności inne niż te,   o których mówimy. I tak na przykład skakałam, a mówiłam koleżance, że czeszę się. Wtedy ona zaczynała się czesać, a ja pytałam, co robi. Później pani prowadząca zajęcia puściła nam muzykę, do której mieliśmy wymyślić fabułę przedstawienie. Leżeliśmy więc na dywanie i bujaliśmy w obłokach. Przedstawienie, które wymyśliliśmy, okazało się teatralną klapą, ale wszyscy świetnie przy nim się bawiliśmy.

Cała wycieczka była ciekawą przygodą.

Katarzyna Emerych  -uczennica kl. 5a

26 listopada 2015 | Powrót do spisu wiadomości