Tydzień z Paddingtonem

W związku ze Światowym Dniem Pluszowego Misia w listopadzie w świetlicy odbył się cykl zajęć o misiu Paddingtonie. Dzieci poznały jego historię, oglądały o nim film. Na zajęciach warsztatowych miały do wykonania różne zadania; tworzyły kompozycje przestrzenne z różnych materiałów, rozwiązywały krzyżówki, odszyfrowywały zakodowany list od Paddingtona, odnajdywały w mieszaninie liter pojęcia związane z Peru...

(stamtąd przywędrował do Londynu ten zabawny miś). Klasy starsze przygotowały dla dzieci młodszych krzyżówkę, a także recenzję filmu oraz krótką wypowiedź pisemną o historii tego niedźwiadka. Czytały także  książkę M. Bonda  o jego  przygodach.

W grupie III został  przeprowadzony konkurs na najpiękniejszego misia Paddingtona z plasteliny.

Oto wyniki:

I miejsce - W. Adasiak z kl. II a,

II miejsce - O. Małys z kl.II a,

III miejsce - J. Kulińska z kl.IIa,

nagroda  dla K.Użyńskiego z kl. Ia.

Gratulacje! Ten uroczy niedźwiadek podbił  serca dzieci!

27 listopada 2015 | Powrót do spisu wiadomości