Żyję zdrowo – nałogom mówię „nie”

W ostatnim tygodniu października w naszej szkole odbył się cykl zajęć warsztatowych  pod hasłem   Żyję zdrowo – nałogom mówię „nie”.

Wspólnie dążymy do tego, by zachowania naszych uczniów były świadomym wyborem a nie nakazem. W tym celu na lekcjach przyrody, wychowania do życia w rodzinie i na jęz. polskim uczniowie zapoznawali się z zagrożeniami wynikającymi z ulegania nałogom, które pogarszają jakość życia, ograniczają wolność człowieka, ponieważ doprowadzają do chorób i często są przyczyną przedwczesnej śmierci. Powstały na ten temat ciekawe prace plastyczne, krzyżówki i hasła promujące zdrowy styl życia. Oglądaliśmy też filmy edukacyjne, tworzyliśmy klasowy dekalog zdrowego stylu życia, układaliśmy scenariusze sytuacji, które mogą się przydarzyć. Uczniowie przekonali się,że mówienie „NIE” wymaga odwagi, ale jest konieczne w sytuacjach, gdy robiąc coś, możemy zaszkodzić swojemu zdrowiu.

Każdy musi nauczyć się dokonywać właściwych wyborów.

Koordynatorki: M. Włodarczyk, E. Zdyb

31 października 2015 | Powrót do spisu wiadomości