Szkoły w Mieście - Panorama Racławicka

17 i 22 grudnia 2015 r. uczniowie klas szóstych i piątych uczestniczyli w lekcjach muzealnych
w ramach programu, Szkoła w mieście” w Panoramie Racławickiej.

Oto wybrany fragment wrażeń po obejrzeniu obrazu przez uczennicę klasy 5A …

Panorama Racławicka to obraz niezwykły. Upamiętnia ważne wydarzenie z przeszłości Polski, dzięki czemu uczy nas historii.

Zdumiała mnie wielkość Panoramy, ale także sposób pokazania poszczególnych scen. Są one bardzo realne, jakby osoby z obrazu były z nami. Wydawało mi się, że sama uczestniczę w tej bitwie. Dzieje się to dzięki temu, że bardzo duży obraz umieszczony jest w rotundzie i z każdej strony otacza osobę oglądającą to dzieło. Wrażenie to dodatkowo wzmaga sztafaż, który przedłuża ten obraz. Bardzo mnie on zaciekawił. Powodował, że nie zawsze potrafiłam oddzielić obraz od kompozycji, która znajdowała się przed nim, czyli sztafażu.

Każdy kto przyjedzie do Wrocławia, a już na pewno kiedy tu mieszka – powinien zobaczyć to zaskakujące dzieło sztuki.

23 grudnia 2015 | Powrót do spisu wiadomości