Piramida żywienia...

Dobre zdrowie na przednówku to podstawa, a przedszkolaki dobrze wiedzą co należy robić, aby nie chorować. Ubiegły tydzień upłynął nam na zgłębianiu tajemnic świetnej kondycji i dobrego samopoczucia.

Dowiedzieliśmy się co to takiego piramida żywienia, co i w jakich ilościach należy jeść, aby dostarczyć organizmowi wszystkiego, co niezbędne. Nieobce są nam też witaminy - wiemy czym one są i po co oraz w jakich produktach możemy je znaleźć. Sprawdziliśmy w praktyce tę wiedzę, układając w grupach menu śniadania, obiadu i kolacji. Poznaliśmy też pracę piekarza i to jak powstaje chleb. Dużo frajdy sprawiła nam zabawa w małych piekarzy, którzy pracowicie lepili z ciastoliny własnej roboty różnego rodzaju bułeczki, chleby, rogaliki. Nasz zdrowy tydzień zwieńczyły warsztaty kulinarne, podczas których samodzielnie przygotowaliśmy surówkę z marchewki i jabłka oraz wycisnęliśmy sok z pomarańczy. Wszystko błyskawicznie zniknęło w naszych brzuszkach. Było pysznie!

20 marca 2016 | Powrót do spisu wiadomości