"Emocje dziecka - skąd wiedzieć, co dziecko przeżywa i jak mu pomóc sobie z tym radzić?"

Zapraszamy na BEZPŁATNE warsztaty dla rodziców i nauczycieli realizowane pod nazwą "Świadomi dorośli - mniej przemocy". Warsztaty są współfinansowane przez Gminę Wrocław i Stowarzyszenie Familandia.

Odbędą się w naszej szkole w sali 23.

Daty warsztatów i tematyka spotkań:

22.04.2016 - 16.00 -18.00- Temat: "Emocje dziecka - skąd wiedzieć co dziecko przeżywa
i jak mu pomóc sobie z tym radzić?"

11.05. 2016 - 17.00-19.00- Temat: "Słowa ranią, czyli jak uniknąć krzyku, kpin i obrażania dziecka"

Ilość miejsc jest ograniczona, w każdym spotkaniu może wziąć udział maksymalnie 15 osób.

Zgłoszenie chęci udziału w sekretariacie szkoły

Opis warsztatów

„Emocje dziecka – skąd wiedzieć co dziecko przeżywa i jak mu pomóc sobie z tym radzić?”
Pojedynczy warsztat na temat trudnych emocji, jakie może przeżywać dziecko i zachowania dziecka pod ich wpływem. Zwraca uwagę rodzicom i opiekunom na potrzeby dziecka, doświadczającego tych przeżyć oraz wskazuje na sposoby radzenia sobie z nimi. Warsztat skierowany jest do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Czas trwania: 2h.

„Słowa ranią, czyli jak uniknąć krzyku, kpin i obrażania dziecka”
Jednorazowy warsztat, którego celem jest uświadomienie rodzicom i opiekunom czym jest przemoc werbalna, jakie formy może przybierać oraz jakie może mieć konsekwencje dla dziecka w jego dorosłym życiu. Ponadto wskazuje na konstruktywne metody wychowawcze. Warsztat skierowany jest do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Czas trwania: 2h

Źródło: http://familandia.pl/opis-warsztatow/

19 kwietnia 2016 | Powrót do spisu wiadomości