Podróż po Europie

11 maja 2016 roku uczniowie klasy III a  zaprezentowali swoim koleżankom  i kolegom przedstawienie pt. „Podróż po Europie”, które zostało przygotowane z okazji 12 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz było podsumowaniem realizacji trzyletniego programu „Młody Europejczyk”.

Celem przedstawienia było przybliżenie dzieciom kultury i zwyczajów wybranych krajów europejskich.

Zgromadzonych widzów na wspólną wyprawę po krajach Unii Europejskiej zaprosił Smok Wawelski.  Pobyt w każdym z państw wiązał się z prezentacją ciekawostek z nim związanych. Gromkimi brawami oklaskiwano tancerzy, którzy zaprezentowali widzom polkę oraz poloneza.

Młodzi artyści, zachęcając wszystkich do zwiedzania Europy, poznawania kultury innych narodów, nie zapomnieli  o własnym kraju. Występujący w spektaklu uczniowie zakończyli przedstawienie słowami – „ Piękne są te obce kraje, zabytki i obyczaje…

Ale każdy rację przyzna, że zachwyca nas ojczyzna”

Mamy nadzieję, że zbliżające się wakacje będą sprzyjały podróżom i poznawaniu pięknych miejsc nie tylko w Europie, ale na całym świecie.

14 maja 2016 | Powrót do spisu wiadomości