Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka - projekt "Teatr partycypacyjny"

W dniach 6 i 13 maja przedszkolaki wraz z kl. Ia i Ib uczestniczyły w projekcie realizowanym przez Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016 pt. "Teatr partycypacyjny".

Ideą projektu było uczestnictwo dzieci w warsztatach plastyczno-teatralnych prowadzonych przez aktorów i animatorów WCTD na terenie szkoły, które to warsztaty miały za zadanie wprowadzić uczestników do obejrzenia premierowego spektaklu Centrum pt. "Sny".
Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję poznać jedną z bohaterek przedstawienia - kurkę Złotopiórkę, nauczyć się krótkiego wierszyka o niej, a następnie wykonać techniką quillingu własną bohaterkę utworu.
Dzieci mogły zobaczyć też i pobawić się rekwizytami teatralnymi - mobilnymi kurami, które zostały każdej grupie oddane pod opiekę na tydzień, aby potem razem z uczniami przybyć na spektakl
i zagrać na scenie.
Warsztaty pozwoliły też dzieciom uruchomić wyobraźnię i "porozmawiać" z kurkami- aktorkami,
a także spróbować odgadnąć ich sny.
Tak przygotowani uczniowie, z wielkim zaangażowaniem i uwagą obejrzeli 13 maja przedstawienie, które bardzo im się podobało.

15 maja 2016 | Powrót do spisu wiadomości