Podróże po świecie

W ramach projektu "Świetliczki podróżują po świecie" dzieci z sześciu grup obejrzały film pt. "Rio", rozwiązywały krzyżówki z różnych dziedzin między innymi: Egipt starożytny i współczesny, słynne budowle, rzeki i wyspy świata, stolice karajów europejskich.

Poznawały egzotyczne zwierzęta, analizowały mapy, szczególnie Afryki, tworzyły plakaty w języku polskim i angielskim. Brały udział w warsztatach afrykańskich, grały na bębnach śpiewając piosenkę pt. "Dżungla". Wystukiwały rytmy na prawdziwych afrykańskich bębnach-djembe.

Dzieci brały udział w Międzyszkolnym Świetlicowym Konkursie "Podróż dookoła Świata-Afryka" zdobywając nagrody i wyróżnienia, oglądały też wystawę prac. Zgodnie stwierdziły, że poznawanie świata jest niezwykle emocjonujące i z wielką przyjęmnością wybiorą się w następną podróż za rok. Projekt ten wzbudził duże zainteresowanie podróżowaniem i wzbogacił wiedzę o świecie.

Sukcesy Świetliczaków z naszej szkoły

w XVI Międzyszkolnym Świetlicowym Konkursie Plastycznym „Podróż dookoła świata-Afryka”

II miejsce - Zuzia Barczewska (1a)

III miejsce - praca grupowa: Martynka Mieczkowska, Julia Kulińska, Oliwia Smagała,