Sprzątanie parku im. S.Tołpy we Wrocławiu

We wtorek 24.05.2016 r. dzieci z klasy drugiej wraz z wychowawczyniami wybrały się do parku  S.Tołpy we Wrocławiu „w poszukiwaniu skarbów”, czyli śmieci.

Pięć grup wyposażonych w rękawiczki i worki odnalazło ich mnóstwo. Najważniejszą rzeczą, którą uświadomiły sobie tego dnia było to, że każdy powinien sprzątać po sobie, a wtedy nasze parki pozostaną czyste, gdy nie ma śmieci jest ładniej i bezpieczniej. W nagrodę dzieci bawiły się wspólnie na placu zabaw. W drodze do szkoły zatrzymały się na chwilę przy pojemnikach służących do segregacji śmieci. Na ten temat już dużo wiedziały, bowiem wcześniej brały udział w warsztatach „Wrocławskie dzieci segregują śmieci”. Doszły do wniosku, że to one są odpowiedzialne za bezpieczeństwo swoje i innych.  Z dużą przyjemnością utrwalały swoje wrażenia z wycieczki tworząc pastelowe prace plastyczne i organizując wystawę na korytarzu szkolnym.

Ten piękny, słoneczny dzień uznały za bardzo udany.

24 maja 2016 | Powrót do spisu wiadomości