Wycieczka pierwszoklasistów na Ostrów Tumski

W ostatnich dniach września uczniowie klasy 1b  odbyli praktyczną lekcję bezpieczeństwa podczas wycieczki na Ostrów Tumski. Dzieci uczyły się jak prawidłowo zachowywać się na drodze.  Po obserwacji ruchu ulicznego  uczniowie przypomnieli poznane zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Gdy okazało, że znają już teorię, rozpoczął się egzamin praktyczny, który zdany został wzorowo. Pierwszoklasiści  zobowiązali się do przestrzegania wszystkich zasad i przekazywania ich innym uczestnikom ruchu drogowego.

W czasie wycieczki odwiedziliśmy także miejsca związane z wrocławskimi legendami. Dzieci dowiedziały się m.in. skąd na ścianie wieży katedry wrocławskiej wzięła się tajemnicza kamienna głowa oraz  dlaczego brama przy kościele św. Idziego zwana jest "kluskową bramą". Po powrocie do szkoły uczniowie ilustrowali treść poznanych legend wrocławskich.

8 października 2016 | Powrót do spisu wiadomości