ZOO - EDUKACJA

Uczniowie klasy II b podczas kolejnych zajęć na terenie ZOO, korzystając z przepięknej pogody, wędrowali szlakiem rzadkich, unikatowych o wysokim statusie zagrożenia gatunków zwierząt Azji Południowo – Wschodniej.

Powitała ich wyjątkowej urody panda mała (która wcale nie była biało – czarna tylko ruda jak wiewiórka). Oprócz pandy poznali między innymi: krokodyla syjamskiego, tygrysa sumatrzańskiego, nosorożca indyjskiego, saolę (tajemnicze zwierzę, którego w swojej kolekcji nie posiada żaden ogród zoologiczny na świecie), czy żółwia świątynnego. Oprowadzająca grupę pani przewodnik interesująco opowiadała różne ciekawostki o każdym z oglądanych zwierząt, zwracając uwagę na tabliczki ze znaczkiem:

Dzieci dowiedziały się, że jest on symbolem gatunków zagrożonych wyginięciem, niestety najczęściej w wyniku działalności człowieka, a ogrody zoologiczne są szansą dla zachowania wielu gatunków.

12 października 2013 | Powrót do spisu wiadomości