Pasowanie Pierwszoklasistów na Uczniów

W dniu 19 października 2016r. odbyło się jedno z najbardziej lubianych świąt w szkole: uroczyste Pasowanie Pierwszoklasistów na Uczniów.

Jak zwykle przy takiej okazji, zaproszono wielu  gości, wśród których nie zabrakło pani dyrektor Beaty Berezowskiej, pani wicedyrektor Renaty Czarnobrewej- Fuksińskiej, rodziców, dziadków  oraz nauczycieli.

Na  pasowanie przygotowywaliśmy się od kilku tygodni, więc trudno się dziwić radości dzieci pomieszanej z tremą czy wzruszeniu ich rodziców, którzy przybyli tłumnie, by obserwować występy swoich pociech.

Żeby udowodnić gotowość do przyjęcia w poczet uczniów, dzieci musiały wykazać się najpierw rozmaitymi umiejętnościami oraz wiedzą. Po wzorowo zdanym egzaminie pani dyrektor pasowała dzieci na uczniów symbolicznym ołówkiem. Po ceremonii pasowania uczniowie otrzymali dyplomy, legitymacje szkolne i rożki obfitości wypełnione słodyczami. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech,
a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

20 października 2016 | Powrót do spisu wiadomości