"Śniadanie daje moc"

„Śniadanie daje moc” to program promujący zasady zdrowego odżywiania i zwiększający świadomość nt. roli pierwszego posiłku w diecie dziecka.

W związku z tym 8 listopada nasza szkoła obchodziliła Dzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak często powinno się jeść posiłki, z czego powinny się składać, jakie są rodzaje kasz, zbóż czy produktów nabiałowych oraz dlaczego picie wody jest tak ważne. Poznali 12 zasad zdrowego żywienia. Samodzielnie wykonali zdrowe kanapki, sałatki, soki itp.

Po wyczerpującym dniu pełnym wrażeń, wszyscy już wiedzą, że Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas lekcji i mamy siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

11 listopada 2016 | Powrót do spisu wiadomości