Projekt "Miś Colargol"

Projekt  świetlicowy „Miś Colargol  bohaterem  filmu animowanego” był okazją do przyjrzenia się filmom animowanym od strony historii i tzw. „kuchni”. Podczas zajęć świetlicowych dzieci usłyszały co to jest animacja, film animowany,  jak wygląda proces powstawania takiego dzieła i czy animatorzy muszą rysować każdą klatkę kreskówki.

Tworzyły własne karteczkowe animacje. Poznały sylwetkę Walta Disneya – najsłynniejszego twórcy kreskówek na świecie. Jednak przede wszystkim spotkały wyjątkowego misia, czyli śpiewającego Colargola. Dzięki uczestnictwu w projekcie dzieci poznały filmy o nim oraz dowiedziały się co nieco o autorach całego misiowego cyklu. Wspólnie przygotowały ilustracje obejrzanego odcinka, uczyły się także melodii i tekstu piosenki „Colargol to właśnie ja” oraz piosenki w języku angielskim pt.”Teddy bear”. Sprawiło im to ogromną radość. Pozwoliło bardziej zintegrować, ujawnić drzemiące talenty, rozwinąć zainteresowania. Prace grupowe zostały wyeksponowane na wystawie. Każda grupa otrzymała dyplom za udział w projekcie.

13 listopada 2016 | Powrót do spisu wiadomości