Wrocławskie krasnale

22 listopada uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w kolejnych warsztatach w „Centrum Poznawczym”. Wrocław jak każde miasto ma swoją historie oraz tajemnice, ma też strażników, którzy bronią tych tajemnic. Tych strażników można  spotkać dosłownie wszędzie, mowa oczywiście o krasnoludkach.

Tematem naszego spotkania były właśnie  „Wrocławskie krasnale”.   Uczniowie dowiedzieli się o tym, skąd krasnale wzięły się we Wrocławiu, jak podróżują po mieście i czy pomagają mieszkańcom miasta. Figurek krasnali ciągle przybywa i trudno jednoznacznie określić, ile ich tak naprawdę jest. Szacuje się, że około 300, a dokładną ich ilość można poznać, zaglądając do Wielkiego Spisu skrzętnie chronionego przez krasnala Klucznika. Trzeba podkreślić, że krasnale stały się pierwszoplanową atrakcją Wrocławia – nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Warsztaty zakończyły się budowaniem przez dzieci domków dla ulubionych wrocławskich strażników.

27 listopada 2016 | Powrót do spisu wiadomości