Dzień Życzliwości w naszej świetlicy

21 listopada, w atmosferze radości, świętowaliśmy Dzień Życzliwości w szkolnej  świetlicy.  Był on okazją do rozmów o tym, co to znaczy być życzliwym, czy łatwo jest dobrze komuś życzyć oraz jak okazywać przyjazne uczucia.

W ramach obchodów dzieci przygotowały przedstawienie, którym w sympatyczny sposób zachęcały do stosowania zwrotów grzecznościowych na co dzień, mówienia „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”, „dzień dobry” i „do widzenia”. Uczestnicy zabaw i gier z ochotą brali udział w proponowanych zajęciach, np. mówili napotkanej osobie coś miłego, stworzyli łańcuch „życzliwych rąk” – gotowych do pomocy, szczerych, wybaczających i koleżeńskich, wybierali najbardziej życzliwych spośród siebie, wykazali się pomysłowością podczas aktywności „W nurcie strumienia”,  serdecznością w trakcie zabawy „Poczta Życzliwości”, refleksem i logicznym myśleniem przy odpowiadaniu na wierszowane pytania, a także zaangażowaniem w formułowaniu zasad postępowania metodą burzy mózgów. Stworzona przez uczniów lista pomysłów na pewno pozwoli bardziej skutecznie zmierzać do osiągnięcia pożądanego celu, jakim jest życzliwe nastawienie do wszystkich. Dzieci nie zawiodły też przy wykonywaniu „uśmiechniętych słoneczek”.

Porcję doskonałej rozrywki zakończyło przekazanie gestu życzliwości. Dzień Życzliwości był szansą rozwijania umiejętności rozwiązywania problemów, współdziałania w grupie, zdrowej rywalizacji oraz snucia refleksji na temat zachowania własnego i innych.

28 listopada 2016 | Powrót do spisu wiadomości