Wizyta pierwszoklasistów w bibliotece szkolnej

Głośne czytanie cieszy się wśród uczniów klasy I b dużą popularnością. Na kolejnym czytaniu bajek w bibliotece szkolnej pani bibliotekarka przedstawiła pierwszakom książeczkę o urwisie Emilu autorstwa Astrid Lindgren. Dzieci  polubiły tytułowego bohatera, który przez swoje psoty  stale wpada w nowe kłopoty. Chłopiec ma w sobie naprawdę wielkie pokłady energii i całe mnóstwo pomysłów, które za wszelką cenę stara się realizować.

Po wysłuchaniu  opowieści Pierwszoklasiści  zostali zapisani do biblioteki szkolnej i teraz na prawach czytelników, będą mogli samodzielnie wybierać i wypożyczać książki.  Wiedzą już, jak należy zachowywać się w bibliotece i jak obchodzić się z książkami, aby mogły służyć do czytania wielu uczniom w naszej szkole.

Mamy nadzieję, że książka i czytanie pomoże pierwszakom w nauce, rozwinie twórczość i kreatywność, a przede wszystkim  sprawi im wiele przyjemności.

5 lutego 2017 | Powrót do spisu wiadomości