Zasady rekrutacji do klasy czwartej sportowej

Zasady rekrutacji do czwartej klasy sportowej o profilu pływanie w Szkole Podstawowej nr 84 im. Ruchu Obrońców Pokoju we Wrocławiu.

Do  czwartej klasy sportowej o profilu pływanie może uczęszczać uczeń, który:

1/ w roku rozpoczęcia nauki w klasie czwartej ukończył lub ukończy 9 lub 10 lat,

2/ wykazuje bardzo dobry stan zdrowia, potwierdzony orzeczeniem lekarskim o zdolności do uprawiania sportu pływackiego wydanym przez lekarza specjalistę w dziedzinie medycyny sportowej lub innego uprawnionego lekarza, zgodnie z przepisami w sprawie trybu orzekania o zdolności do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież do ukończenia 21. roku życia oraz przez zawodników pomiędzy 21. a 23. rokiem życia (orzeczenie wymagane jest po pozytywnym zaliczeniu próby sprawności fizycznej, do 23 czerwca 2017r.)

3/ posiada pisemne podanie o przyjęcie do klasy czwartej sportowej pływackiej w Szkole Podstawowej nr 84 w roku szkolnym 2017/2018 (podpisane i dostarczone do 12 maja 2017r. do sekretariatu SP84, plik w załączniku).

4/ posiada pisemną deklarację przystąpienia do dodatkowego postępowania kwalifikacyjnego(dostarczona i podpisana do 12 maja 2017r. do sekretariatu SP84, plik w załączniku).

5/ uzyskał pozytywne wyniki próby sprawności fizycznej na warunkach ustalonych przez Komisję Rekrutacyjną.

Zakres próby sprawności fizycznej i zasady uzyskiwania punktów.

Próba sprawności fizycznej odbędzie się 15 maja 2017r. o godzinie 12:00 na pływalni Wrocławskiego Centrum SPA, Plac Teatralny 10-12

1/  Każdy kandydat poddany zostanie następującym próbom:

a/ Technika pracy nóg w stylu dowolnym na długości 25 m (od 1 do 5 punktów).

b/ Technika pracy nóg w stylu grzbietowym na długości 25 m (od 1 do 5 punktów).

c/ Technika pływania stylem dowolnym na długości 25 m (od 1 do 5 punktów).

d/ Technika pływania stylem grzbietowym na długości 25 m (od 1 do 5 punktów).

e/ Praca nóg w  stylu klasycznym (od 1 do 5 punktów).

2/  Zasady uzyskiwania punktów:

a/ Każdy kandydat za wykonaną próbę sprawnościową może uzyskać od 1 do 5 punktów.

b/ Ocenie podlegać będzie technika wykonywania ćwiczenia, szybkość pływania, koordynacja ruchowa podczas wykonywania ćwiczenia, sposób oddychania podczas wykonywania próby.

c/ Kandydat może uzyskać maksymalnie 25 punktów.

Wymagane dokumenty od kandydata do czwartej klasy sportowej o profilu pływanie

1. Podanie o przyjęcie do szkoły do czwartej klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 84 im. Ruchu Obrońców Pokoju we Wrocławiu (dostarczone i podpisane do dnia 12 maja 2017r. plik w załączniku).

2. Deklaracja o przystąpieniu do dodatkowego postępowania kwalifikacyjnego

3. 1 zdjęcie do legitymacji ucznia.

4. Orzeczenie lekarskie o zdolności do uprawiania dyscypliny sportowej (pływanie)  wydane przez lekarza specjalistę w dziedzinie medycyny sportowej lub innego uprawnionego lekarza, zgodnie z przepisami  w sprawie trybu orzekania  o zdolności  do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież  do ukończenia 21. roku życia oraz przez zawodników pomiędzy 21. a 23. rokiem(orzeczenie dostarczone do sekretariatu SP84 do 23 czerwca 2017r.).

załączniki do pobrania:

PODANIE O PRZYJĘCIE DZIECKA DO CZWARTEJ KLASY SPORTOWEJ