Podróże małe i duże...

W kwietniu we wszystkich grupach świetlicowych realizowaliśmy projekt „Podróże małe i duże”. Na początku dzieci omówiły ilość i położenie kontynentów oraz ich nazwy po angielsku.

W tym roku zajmowaliśmy się następującymi krajami AmerykiMeksykiem, Peru, Kanadą, USA, Argentyną, Brazylią. Każda grupa poznała swój wybrany kraj, wykorzystując prezentacje multimedialne i książki. Podczas zadań praktycznych dzieci uzupełniały mapy świata, kolorowały powierzchnie kontynentów, grały w „Znajdź wyraz”, rysowały Statuę Wolności według instrukcji po angielsku i przygotowały album poświęcony interesującym zakątkom.

Po rozmowach o krajach Ameryki oraz wyszukaniu materiałów na ich temat dzieci wykonały w grupach plakaty zawierające różne ciekawostki. Z dumą wyeksponowały je na korytarzu szkolnym. Powstały także: budynek Empire State Building (w trzech wersjach - jako układanka w 3D i jako dwie konstrukcje z klocków), liczne marakasy i kapelusze sombrero. W naszej wspólnej podróży nie brakowało okazji do śpiewania i tańca. Dzieci nauczyły się wielu piosenek, np.: „Mucha w mucholocie”, „Are you sleeping, brother John”, „Pląs radości - Ramtamtam”, ”Seven continents”. Było też czytanie i recytowanie wierszyków na temat państw Ameryki.

Wspaniałym jest to, że w trakcie realizacji projektu dzieci same powiedziały, iż chcą się uczyć języka angielskiego, bo dzięki niemu poznajemy świat. W naszej świetlicy dajemy dzieciom możliwość nauki tego języka.

Mamy nadzieję, że projekt zainspirował dzieci z naszej szkoły do pogłębiania wiedzy o świecie,
a także do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie plastycznym: „Podróż dookoła świata - Ameryka”. Konkurs ten odbywa się w naszej szkole po raz siedemnasty.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Oto laureaci świetlicowych rozgrywek:

Quiz „Rekordowe zjawiska obu Ameryk”

Piotr Mazur, kl. 2b - I miejsce;
Marcel Wiśniewski, kl. 1a - II miejsce;
Tomasz Mazur, kl. 2a - III miejsce.

Konkurs „Czy znasz flagi świata?”:

Czarek Wawrzyniak, kl. 2 c;

Leon Chołast, kl. 2 c;

Marcin Lipiński, kl. 2 a;

Tomek Wira, kl. 2 a;

Wiktoria Kwiatkowska, kl. 2 c.

Konkurs recytatorski „Poznaję świat”:

Natalia Mordal,  kl. 1a.

Konkurs piosenki o podróży:

Wiola Adasiak, kl. 3 a - I miejsce;

Zuzia Barczewska, kl. 2a - II miejsce;

Justynka Ząbek, kl. 3 a - III miejsce.

Konkurs plastyczny "Zwierzęta Ameryki Południowej":

Amelia Kapuścińska, kl. 1a - I miejsce;

Natalia Mordal, kl. 1a - II miejsce;

Anna Patyk, kl. 1a i Bartosz Cichocki, kl. 1a - III miejsce.

28 kwietnia 2017 | Powrót do spisu wiadomości