Muzealne spotkania kl. I b

W maju uczniowie klasy I b uczestniczyli w  zajęciach muzealnych w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Były to spotkania, których tematem przewodnim był "Wrocław".

Na pierwszych zajęciach dzieci dowiedziały się co łączy czarnego orła, lwa, dwóch świętych Janów oraz literę "W", czyli poznały historię pięciu pól wrocławskiego herbu.

Na kolejnym spotkaniu w oparciu o zbiory galerii  poznały malarstwo pejzażowe. Uczniowie stworzyli także klasową galerię pejzaży, w których przedstawili najciekawsze zakątki naszego miasta.

Zajęcia w Muzeum Narodowym okazały się ciekawym doświadczeniem dla dzieci, które miały możliwość podziwiania pięknych obrazów, wzbogaciły swoją wiedzę o nowe pojęcia związane z malarstwem, a także rozwinęły swoją  wyobraźnię.

4 czerwca 2017 | Powrót do spisu wiadomości