Pasowanie Pierwszoklasistów na Uczniów

W dniu 23 października 2013 roku odbyło się jedno z najbardziej lubianych świąt w szkole: uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów.

Jak zwykle przy takiej okazji, zaproszono wielu dostojnych gości, wśród których nie zabrakło wicedyrektora szkoły, rodziców oraz nauczycieli. Wszyscy chcieli na własne oczy zobaczyć, jak kolejne pokolenie dzieci wstępuje oficjalnie w szeregi uczniów naszej szkoły.

Na to pasowanie czekaliśmy od kilku tygodni, więc trudno się dziwić radości dzieci pomieszanej z tremą czy wzruszeniu ich rodziców, którzy przybyli tłumnie, by obserwować występy swoich pociech.

Żeby udowodnić gotowość do przyjęcia w poczet uczniów, dzieci musiały wykazać się najpierw rozmaitymi umiejętnościami oraz wiedzą.

Po celująco zdanym egzaminie pani wicedyrektor pasowała dzieci na uczniów symbolicznym ołówkiem. Po ceremonii pasowania nowi uczniowie otrzymali dyplomy, legitymacje szkolne i rożki obfitości wypełnione słodyczami.

23 października 2013 | Powrót do spisu wiadomości