Dolnośląski Festiwal Nauki

Wczoraj,  27 września  w  naszej  szkole  odbył się  Dolnośląski  Festiwal  Nauki.  Łącznie w  pokazach i  warsztatach  wzięło  udział około 216 uczniów. Odbyły  się  zajęcia  warsztatowe  dotyczące następujących tematów:

„Odkrywamy  Światy Układu  Słonecznego”

„Woda  jako źródło  różnych  energii”

„Płyn  ma  także  swoją  mechanikę”

Pracownicy  Politechniki  Wrocławskiej  z  dużym  zaangażowaniem  opowiadali o kosmosie, planetach i  własnościach fizycznych  i  chemicznych  wody. Uczniowie  przeprowadzili wiele wspaniałych  doświadczeń przybliżających  tajemniczy  świat  chemii i fizyki.

Pokazy  były bardzo  ciekawe, rozbudzały wyobraźnię i uczyły  poznawać  prawa  rządzące naszym  światem poprzez doświadczenia.

Dolnośląski Festiwal Nauki dla klas trzecich  był okazją do odkrycia światów Układu Słonecznego, zdobycia ciekawych informacji o poszczególnych planetach, sprawdzenia swojej wiedzy w quizie przeprowadzonym przez organizatorów oraz stworzenia podczas warsztatów Układu Słonecznego w formie przestrzennej.

Wszyscy  uczniowie  duzi  i  mali  pracowali bardzo chętnie i z dużym  zaangażowaniem, gdyż czekały  na  nich  fantastyczne  nagrody.

28 września 2017 | Powrót do spisu wiadomości