Jesienny klimat

Uczniowie grupy V wkroczyli w jesień tanecznym krokiem, śpiewając wesołe piosenki i odganiając jesienną aurę ciepłymi barwami.

Ostatni tydzień upłynął nam w przyjemnej atmosferze, choć mieliśmy pełne ręce roboty. Uczniowie klasy 2 B wzięli udział w „Jesiennych zawodach” – rozwiązywali w małych grupach krzyżówki, rebusy, zagadki dotyczące jesieni, tworzyli wierszyki i piosenki oraz „walczyli” z wykreślanką i z „testem” wiedzy ogólnej.

Słuchaliśmy „Czterech pór roku. Jesieni” Vivaldiego, a muzyka zainspirowała uczniów do prezentacji przygotowanych układów choreograficznych oraz tanecznych improwizacji z kolorowymi wstążkami.

Grupa przygotowała również specjalną kompozycję w ciepłych barwach – w iście „Jesiennym klimacie”. Na zakończenie naszego jesiennego tygodnia dziewczynki stworzyły kwiaty z bibuły, z których powstał piękny, barwny bukiet.

6 października 2017 | Powrót do spisu wiadomości