Śmieci - lekcja ekologii

W dniu 8.11.2017 uczniowie klas 4b i 5b pojechali do  Punktu Selektywego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul.Michalczyka we Wrocławiu (PSZOK). Tam mieli okazję sprawdzić na oczy własne dokąd trafiają śmieci z naszych gospodarstw domowych.

Dowiedzieli się również, że zwykłe śmieci wcale nie są odpadami, ale wiele z nich jest SUROWCEM, wykorzystywanym do produkcji nowych przedmiotów użytecznych. Pozyskuje się z nich nawet metale szlachetne, np. ze starych telefonów komórkowych odzyskuje się miedź, srebro a nawet złoto. Była to bardzo cenna lekcja ekologii. Mamy nadzieję, że koledzy i koleżanki podzielą się swoją wiedzą z innymi, tak by wszyscy rozumieli jak ważne jest segregowanie odpadów by zacząć dbać o nasze środowisko, które z każdym dniem jest coraz bardziej zanieczyszczane. Czas zadbać o przyszłe pokolenia:)

8 listopada 2017 | Powrót do spisu wiadomości