Radosna Parada Niepodległości

W dniu 11 listopada, grupa uczniów naszej szkoły (z klasy 4b,4a, 5a i 6a) wraz z nauczycielami reprezentowali Szkołę w Radosnej Paradzie Niepodległości.

W Rynku, na Placu Gołębim, zebrał się tłum uczniów, nauczycieli z wrocławskich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjum i liceum. Towarzyszyli nam również rodzice, którzy w ten dzień, wolny od pracy, postanowili świętować razem z nami. Najpierw zaprezentowały się wszystkim oddziały wojska, policji, straży miejskiej, służb celnych i harcerzy ustawiając się w szyku na rynku. W Apelu Poległych wspomnieliśmy ówczesnych i współczesnych żołnierzy poległych w walkach, po przemówieniach i prezentacji służb mundurowych ruszyliśmy przez ulice Wrocławia w radosnej paradzie Było barwnie, w przewadze biało - czerwono, niektórzy poprzebierani byli w postaci historyczne, wojskowe. Były też konie - prawdziwe, wojskowe i Straży Miejskiej oraz makiety, zrobione przez społeczności szkolne. Maszerowaliśmy w rytm utworów patriotycznych, które wygrywała Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych. Było radośnie i pogodnie, pozdrawialiśmy uśmiechających się i machających do nas przechodniów i podróżnych z tramwajów i samochodów. Parada rzeczywiście, nie tylko z nazwy była radosna. ciekawe, czy w przyszłym roku będzie nas więcej świętujących Dzień Odzyskania Niepodległości.

12 listopada 2013 | Powrót do spisu wiadomości