Pozdrowienia z Drezna!

Jakie były słabości Augusta II Mocnego? Dlaczego na jednej z bram Zwingera August II umieścił koronę? Jakie są zalety niewielkiego samochodu, który jest produkowany obecnie w Manufakturze Volkswagena? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znają już uczniowie klas siódmych, którzy dzień 5 grudnia 2017 spędzili w Dreźnie.

Wycieczka rozpoczęła się wczesnym rankiem. Około 11:00 wszyscy spacerowali już uliczkami Drezdeńskiej Starówki i podziwiali posiadłość Augusta II Mocnego - Zwinger. Okazało się, że barokowa budowla, wspaniała i pełna przepychu, jest tylko jedną z wielu posiadłości Augusta II - elektora Saksonii i pierwszego z saskiej dynastii Wettynów króla Polski. O związkach Polski i Saksonii uczniowie mieli okazję posłuchać przy Frauenkirche, określanym jeszcze jako kościół dworski oraz przy Residenzschloss,w którym mieszkała hrabina Cosel. Kolejnym punktem programu, który po wielu historiach z przeszłości, przeniósł uczniów w wybiegającą w przyszłość nowoczesność, była Manufaktura Volkwagena. Wszyscy mieli okazję prześledzić linię produkcyjną powstających tam elektrycznych (ekologicznych) samochodów. Po programie edukacyjnym uczniowie oglądali drezdeński jarmark świąteczny z tradycyjnymi produktami i potrawami. Mieli również czas na przedświąteczne zakupy, by kolejnego dnia wciellić się w role pomocników św. Mikołaja.  :)

9 grudnia 2017 | Bogna Adamczyk | Powrót do spisu wiadomości