Świąteczne inspiracje

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a grupa V nie próżnuje!

Świąteczne kartki, ozdoby z papieru, quilling i zdobienie pachnących pierniczków (zachęcamy do wykonania tych przysmaków w domku; przepis poniżej) wprowadziło nas w iście magiczny nastrój. Czuć Święta!

Uczniowie dzielnie wycinali i zwijali długie paski papieru, z których powstały gwiazdy, choinki oraz aniołki, tworzyli papierowe śnieżynki i łancuchy, wykonali kartki święteczne dla najbliższych, a każda z nich była wyjątkowa.

Największą atrakcją okazały się jednak pierniczki-reniferki przygotowane przez grupę na szkolny kiermasz; renifery rozeszły się jak ciepłe bułeczki! Pośród reniferowych główek znalazło się kilka bajecznych choinek i słodkich płatków śniegu. Dzieci doskonale się bawiły przy zdobieniu wypieków, a na koniec przygotowały taki smakołyk dla siebie.

Zachęcamy do przygotowania pierniczków w domu (przepis na pierniczki last minute – szybko miękną – poniżej).

Składniki

Na około 40-50 sztuk (w zależności od wielkości)

Przygotowanie

1. Rozpuścić i ostudzić masło, następnie wszystkie składniki zagnieść – wyrobić na gładką masę.

2. Ciasto nie wymaga leżakowania w lodówce, jednak można wrzucić je na 30 minut – wałkowanie będzie wtedy prostsze.

3. Rozwałkować na ok. 4 mm (podsypywać mąką, by ciasto nie przyklejało się do blatu, lub rozwałkować na silikonowej macie).

4. Foremkami wykrawać kształty.

5. Piec ok. 8-12 minut w temeraturze 180 stopni (bez termoobiegu).

6. Studzić na kratce.

7. Pierniki udekorować, a następnie zamknąć w szczelnym pojemniku, umieszczając w środku kawałeczek jabłka (wymieniać średnio co 2 dni!) – ten prosty zabieg sprawi, że nasze świąteczne ciacha będą rozpływać się w ustach.

Uwaga! Pierniczki mają jedną wadę: bardzo szybko znikają!

Jak zrobić renifera?

1. Pieczemy pierniczki w kształcie ludzika.

2. Odwracamy ludzika do góry nogami i...

Życzymy udanej zabawy!

19 grudnia 2017 | Marzena Gaczoł | Powrót do spisu wiadomości