W Dniu Życzliwości

Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy.

21 listopada szkolny strój został zdominowany przez żółty kolor. Już w holu placówki wszystkich wchodzących do naszego budynku witali przedstawiciele SU, ubrani w specjalnie na ten dzień przygotowane koszulki. Częstowali cukierkami, które miały tego dnia wywołać wyśmienity nastrój. Witały wszystkich także „Łańcuchy życzliwych dłoni”, słoneczniki i szkolni wolontariusze z puszkami na datki przeznaczone na Domowe Hospicja dla Dzieci. Tego dnia włączyliśmy się również do akcji organizowanej przez Klinikę Budzik: „Budzimy nie śpimy”, wysyłając do jej pacjentów radosne kartki z życzeniami. Na czwartej lekcji odbył się apel, podsumowujący wszystkie działania związane z Dniem Życzliwości. Wręczone zostały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki Najżyczliwszym z poszczególnych klas, wybranym demokratycznie, zgodnie ze spisanym i ogłoszonym wcześniej Kodeksem Człowieka Życzliwego. Pamiątkowe koszulki otrzymały również Julia Barczewska i Karolina Kucha. Uczennice kl. V a wykonały w ubiegłym roku rysunek, który stał się symbolem Dnia Życzliwości w naszej szkole i dlatego autorki zostały wyróżnione upominkami z Biura Promocji Miasta. Tegoroczne hasło, które pojawiło się na plakatach to „Tolerancja to za mało.” Wciąż jednak aktualne są słowa Z. Maurina: ”Każda radość, którą niesiemy innym, zawsze do nas powróci." Podobnie jest z życzliwością.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w szkolne obchody Dnia Życzliwości.
Życzliwie i optymistycznie nastawione opiekunki SU.

22 listopada 2013 | Powrót do spisu wiadomości