"Aktywni-Pozytywni" - spotkanie z...?

W ramach projektu Aktywni-Pozytywni tym razem żywą lekcje poprowadziła nasza pani pedagog Iwona Turzańska
- jest utramaratonką, to znaczy, że biega dystanse powyżej maratonu (42km 195m).
Pokazała uczniom klasy 4c sprzęt, z którym biega się w górach, m.in. plecak biegowy, wiatrówkę, czołówkę, folię ratowniczą, żele energetyczne i opowiedziała w jaki sposób jest to wykorzystywane podczas biegów.
Pokazała swoje 28 medali z zawodów biegowych, były to medale za przebiegnięte biegi na 10 km, półmaratony, maratony i ultramaratony. Trzeba przyznać, że te wszystkie trofea robią wrażenie.
Pani Iwona powiedziała o swojej pasji do biegania: jak zmienił się jej charakter na lepsze, dlaczego to robi i co czuje, kiedy przekracza po wielu godzinach wysiłku linię mety, co ją motywuje i jakie są jej plany na najbliższe starty.
Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach, mogli wszystko oglądać, dotykać, a nawet porównywać buty do biegania po asfalcie z butami trailowymi. Jedno z zadań przed którym stanęli uczniowie 4c to założyć chustę wielofunkcyjną (potocznie buffa) na 4 różne sposoby. Dzieci zadawały ogrom pytań np. "jak pani znajduje na to czas?","jak pani biega, jak się pani nie chce?" oraz "jak to jest biegać nocą?"
Na wszystkie pytania Pani Iwona zdążyła odpowiedzieć, a najbardziej wartościową odpowiedzią było zdanie, które każdy uczestnik spotkania powinien zapamiętać:
"Jeżeli założysz sobie cel, to musisz tak wszystko zaplanować, żeby nic nie było przeszkodą. Uwierz w siebie a na pewno się uda!"
Była to bardzo motywująca lekcja dla młodych sportowców.
Pani Iwonie Turzańskiej bardzo dziękujemy za podzielenie się ciekawostkami ze "świata" biegaczy.

26 marca 2018 | Bogumił Niegosz | Powrót do spisu wiadomości