Każdy z nas ma jakieś pasje, zainteresowania, hobby. Każdy z nas ma swój kawałek świata… Jeżeli chcesz go pokazać, opisać – skontaktuj się z nami. Na stronie naszej szkoły oraz profilu na Facebooku będziemy pokazywać, chwalić, promować.
Gorąco zachęcam
Rafał Just

ZAWODY PŁYWACKIE KLAS 3

6 marca ośmioro trzecioklasistów z naszej szkoły zadebiutowało na międzyszkolnych zawodach z pływania – XXI Memoriał Władka Zarembowicza. Gospodarze ze szkoły podstawowej nr 72 świetnie poradzili sobie z organizacją zawodów z tak dużą ilością uczestników. W wydarzeniu brało udział 165 zawodników z 13 klubów/szkół.

Na największe wyróżnienie zasługuje Zosia Kuźmicka, uczennica klasy 3c, która zdobyła 4 miejsce w konkurencji 25m stylem grzbietowym

Wszyscy nasi młodzi zawodnicy fantastycznie zaprezentowali się na arenie międzyszkolnej. Pobijali swoje rekordy życiowe, mocno kibicowali sobie nawzajem. Cieszymy się, że mamy taki wspaniały pływacki,,narybek”.

Sztafeta mieszana 6x 25 m stylem dowolnym – 7 miejsce / 10 drużyn

Trzymamy kciuki za kolejne wspaniałe wyniki młodych pływaków i oby do zobaczenia w przyszłym roku w czwartej klasie pływackiej!

17 marca 2024 | Natalia Ogrodnik | Czytaj całość

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT - ĆWIERĆFINAŁY

Nasze uczennice rozgrywały ćwierćfinałową rundę w piłce ręcznej.

Turniej skupił wszystkie najlepsze drużyny z Wrocławia.

Wśród drużyn były między innymi szkoły z klasami sportowymi o profilu piłki ręcznej.

W ostatnim spotkaniu zmierzyliśmy się z późniejszym mistrzem Wrocławia – SP 91.

W meczu tym nasze zawodniczki walczyły bardzo dzielnie, ostatecznie uznając wyższość rywalek 5:11 (5 bramek zdobyła Wiktoria Skrzek).

Przegraliśmy niestety trzy mecze i ostatecznie zajęliśmy siódme miejsce we Wrocławiu.

WYNIKI:

SP 72 vs SP 84 6:0

SP 1 vs SP 84 6:1

SP 91 vs SP 84 11:5

DZIEWCZYNY WALCZYŁY Z CAŁYCH SIŁ - WIELKIE BRAWA ZA WALKĘ!

A już w najbliższą środę walkę w II rundzie rozpoczynają nasi szczypiorniści.

14 marca 2024 | Bogumił Niegosz

PŁYWANIE ARTYSTYCZNE

W dniach 1-3.03.2024 na pływalni,,Orbita” przy ul. Wejherowskiej odbył się 4th international meeting in artistic swimming "GNOMES 2024".

W zawodach z pływania synchronicznego brały udział dwie uczennice naszej szkoły Ola i Amelia Mianowska, siostry z klasy 1D oraz 4D. Dziewczęta występowały w duecie, w figurach oraz w Combinacji, ponadto Amelia brała udział w układach solo.

Amelka zajęła fantastyczne:

I miejsce w figurach U12 (do lat 12)????

I miejsce w duecie U12 ????

I miejsce w Combinacji (z zespołem) U12????

II miejsce w solo U12 ????

W zawodach wzięło udział 20 zespołów z Polski, Niemiec, Czech, Litwy, Anglii i Austrii. W sumie ok 300 zawodników

Link do wyników.

Gratulujemy wspaniałego międzynarodowego sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne!

14 marca 2024

MISTRZOSTWA WROCŁAWIA W TENISIE STOŁOWYM

We wtorek (5.03.2023) nasi uczniowie Kacper Przychodzeń i Wojciech Szczepanik z klasy 7c reprezentowali naszą szkołę w Mistrzostwach Wrocławia w Tenisie Stołowym. Był to kolejny etap rozgrywek.

Dla przypomnienia chłopcy na początku lutego pokonali wszystkie szkoły z którymi rywalizowali w naszej strefie wschód i awansowali z 1 miejsca do dalszej rywalizacji. Tym razem walka była jeszcze bardziej zacięta.

Pomimo sporych nerwów chłopcy pokazali bardzo dobre umiejętności gry i sportową postawę. Ostatecznie chłopcy zajęli 5 miejsce we Wrocławiu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów

12 marca 2024 | Paula Kuziomko

8 MARCA dla naszych młodych KOBIET

Dzisiaj nasze uczennice rozgrywały eliminacyjną rundę w piłce ręcznej.

Pierwszy mecz długo utrzymywał się w stanie bezbramkowym. W 7 minucie nastąpiło przełamanie i z minuty na minutę wzmacnialiśmy przewagę. Wspaniałą postawą w ataku popisała się Zuzanna Ciąder. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 5:3.

Drugi mecz to prawdziwa rywalizacja w obronie. Zarówno jeden jak i drugi zespół pokazywał swoje umiejętności w obronie. Przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy wynik. W 10 minucie meczu Blanka Bargielska strzeliła wspaniałą bramką i wydawało się, że mecz zakończy się w ten sposób ale 8 sekund przed końcem przeciwnicy wyrównali i doprowadzili do remisu.

W ostatnim spotkaniu zmierzyliśmy się z SP74 i mimo porażki 0:5 rozegraliśmy najlepszy mecz. Był to rywal bardzo wymagający, pokazaliśmy największą siłę i walkę. Na wyróżnienie w tym meczu zasługuje Oliwia Obara, która „wyciągnęła” wiele strzałów.

Ostatecznie dziewczyny zajęły w grupie II miejsce i awansowały do ćwierćfinałów, które będą rozgrywane 13 marca 2024r.

Zmierzymy się w grupie z SP1, SP91 i SP72.