Relacja z projektu - Podróże po Europie.

Podróże po Europie to kolejne spotkanie czytelnicze w ramach realizacji projektu Międzykulturowa Szkoła przeprowadzone 2.06.2023. Zajęcia rozpoczęły się od zabawy puzzlami w formie memory związanej z nazwami państw i stolic europejskich. Po wylosowaniu konkretnych państw i ich stolic uczniowie zaznaczali na mapce konturowej Europy wylosowane państwa i oznaczali je odpowiednimi flagami. Znajomość flag państw europejskich okazała się duża w trakcie quizu zaprezentowanego na prezentacji. Kolejnym zadaniem uczniów było dopasowanie ciekawych obiektów związanych z architekturą budowlaną i ciekawymi obiektami krajobrazu do poszczególnych państw. Zabawy pomogły uczniom w utrwaleniu znajomości państw europejskich, ich stolic, flag, ciekawych budynków, krajobrazowych ciekawostek. Przygotowane zabawy i ćwiczenia zaangażowały dzieci w tok zajęć i umożliwiły utrwalenie położenia poszczególnych państw na mapie Europy. Zajęcia zakończył przegląd literatury podróżniczej znajdującej się w bibliotece.