Relacja z projektu - Tajniki myślografii

Stojący otworem notes, pisak w dłoni i otwarty umysł, czyli myślimy graficznie
W ramach projektu "Międzykulturowa szkoła" uczniowie klas piątych zostali wprowadzeni w tajniki myślografii (znanej też jako sketchnoting). Dzieci zostały przeprowadzone, krok po kroku, przez świat łączników, ramek i punktorów, narysowały mnóstwo ludzików czy zwierzaków i poćwiczyły kaligrafię. Każdy uczestnik projektu otrzymał osobisty notes, który wciąż zapełnia się ogromem inspiracji - uczniowie budują swoją bazę danych, wykorzystując doświadczenie prowadzącej zajęcia, materiały książkowe (pełen zachwyt!) oraz własne pomysły. Na zajęciach nie zabrakło też planowania wykorzystania przestrzeni, co dla niektórych okazało się nie lada wyzwaniem, jednak finalnie wszyscy podołali tej skomplikowanej misji.
Sprawdzianem nabytych umiejętności było stworzenie notatki wizualnej na temat swojej osoby - uczestnicy projektu zdradzili na kartach kilka smaczków na swój temat.
Zdolność tworzenia notatek wizualnych będzie wykorzystywana przez dzieci na lekcjach języka polskiego, ale nie tylko, ponieważ to świetna metoda wspierająca uczenie się. Przed naszymi nieustraszonymi poszukiwaczami kresek, cieni i kształtów pojawią się kolejne zadania, które mają ułatwić dzieciom naukę oraz sprawić, że zapamiętywanie językowych zawiłości stanie się o wiele przyjemniejsze.
Jedno jest pewne: kochamy to :)