Relacja z projektu - Z etycznym kuferkiem na wakacje

„Z etycznym kuferkiem na wakacje” to kolejne czerwcowe zajęcia czytelniczo-literackie związane z projektem Międzykulturowa Szkoła. Odbyły się one 9 czerwca i ich tematyka związana była z wartościami, którymi kierować się powinni uczniowie przebywając w szkole, poza szkoła i podczas wakacji. Uczniowie losowali różne nazwy wartości zapisane na kartkach i decydowali, czy daną wartość można uznać za ważną i konieczną w trkacie wakjacyjnych wypraw. Były to m.in. wartości: przyjaźń, zaufanie, odpowiedzialność, pracowitość, sumienność a także ich przeciwieństwa jak: lekkomyślność, brawura, lekceważenie, lenistwo. Pozytywne wartości były umieszczane przez uczniów do pudełka a negatywne odkładane na bok. Po wypowiedziach uczniów związanych z omawianymi wartościami uczniowie zapozanli się z propozycjami książek do przeczytania podczas wakacyjnych miesięcy również poruszających etyczne dylematy. Były to m.in. takie ksiązki jak „Mirabelka” i „Tygrys” C.Harasimowicza, „Lolek” Adama Wajraka, „Moje drzewko pomarańczowe” J.M. Vasconcelos.