Relacja z projektu - Zajęcia czytelniczo-plastyczne „Tropem zwierzęcych bohaterów

Kolejne spotkanie w ramach zajęć związanych z projektem Międzykulturowa Szkoła dotyczyło czworonożnych bohaterów i ich niezwykłych historii. Zwierzęta niejednokrotnie wykazują w swoim życiu niezwykłe umiejętności i zdolności. Dzięki nim poszczególni zwierzęcy bohaterowie zostali upamiętnieni w zapisanych lub sfilmowanych historiach. Do takich niezwykłych bohaterów należały np. psy: Frida, Łajka, Balto, kotka Tama, goryl Jambo, białucha Mila, koń Jim, niedźwiedź Wojtek i wiele, wiele innych. Po prezentacji wybranych, zwierzęcych bohaterów grupa uczniów zajęła się zajęciami plastycznymi wykonując z materiałów plastycznych swojego psiego lub kociego bohatera. W trakcie zajęć uczniowie nie tylko mogli zapoznać z historiami zwierzęcych bohaterów, niezwykłych przyjaźni, oddania i miłości, ale również sami wypowiadali się o roli zwierząt w niecodziennych i codziennych sytuacjach życiowych, w poszukiwaniach osób po kataklizmach, czy pomocy okazywanej przez zwierzęta osobom niepełnosprawnym i chorym. Temat roli zwierząt jako towarzyszy i przyjaciół jest uczniom bardzo bliski, dlatego też zaangażowanie uczniów w tok zajęć było bardzo duże.