Sukcesy i osiągnięcia naszych uczniów

SP 84 wśród najlepszych

W dniu 1 września 2023 r. w Liceum Ogólnokształcącym Nr IX odbyła się Wrocławska Inauguracja Roku Szkolnego 2023-2024 z udziałem dyrektorów szkół wrocławskich, przedstawicieli władz samorządowych.

W trakcie trwania uroczystości zostały ogłoszone wyniki współzawodnictwa sportowego szkół wrocławskich rozgrywanych w ramach Kalendarza Imprez Sportowych WSZS za rok szkolny 2022/2023.

W roku szkolnym 2022/2023 we współzawodnictwie sportowym uczestniczyło przeszło 211 reprezentacji szkolnych w 70 dyscyplinach sportowych w kategorii dziewcząt i chłopców, łącznie około 18 tysięcy dzieci i młodzieży szkół wrocławskich. Współzawodnictwo realizowano w dwóch kategoriach :

1. Najlepsza Szkoła we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Wrocławskich

za rok szkolny 2022/2023

Trzy kategorie :

IGRZYSKA DZIECI – SP 84 - 13 miejsce (wśród 90 startujących szkół)

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – SP 84 - 4 miejsce (wśród 86 startujących szkół)

Za pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach szkoły otrzymały Puchary Przechodnie Prezydenta Miasta Wrocławia, pozostałe okolicznościowe dyplomy i voucher na zakup sprzętu sportowego.

2. Najaktywniejsza Szkoła we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Wrocławskich

za rok szkolny 2022/2023

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - 1 miejsce – SP 84

Za pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach szkoły otrzymały Puchary Przechodnie Przewodniczącego Rady Miasta Wrocławia, okolicznościowe dyplomy i voucher na zakup sprzętu sportowego.

Puchary i okolicznościowe dyplomy wyróżnionym szkołom wrocławskim były wręczone przez Prezydenta Miasta Wrocławia Jacka Sutryka, Przewodniczącego Rady Miasta Wrocławia Sergiusza Kmiecika i Przewodniczącego WSZS Bohdana Aniszczyka.

Naszym młodym sportowcom dziękujemy za ogrom zeszłorocznych emocji sportowych w rywalizacji międzyszkolnej i liczymy na powtórzenie sukcesu w obecnym roku szkolnym.

26 września 2023 | Powrót do spisu wiadomości