im. Ruchu Obrońców Pokoju
Menu

Sukcesy i osiągnięcia naszych uczniów

KARATECY WYSOKO

W sobotę 16.12.2023 w Lutyni odbyły się Dolnośląskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Karate Olimpijskim. Były to rekordowo duże zawody podczas których wystartowało 380 zawodników (580 osobo -konkurencji) ze 140 dolnośląskich placówek dydaktycznych.

Bardzo dobry start zaliczył ponownie Alex Sikorski, który wywalczył brązowy medal w kumite chłopców klas 7-8i był to jedyny krążek dla SP 84 wywalczony na tym dużym turnieju. Wynik Alexa pozwolił uplasować SP 84 na bardzo dobrym 11. miejscu na Dolnym Śląsku w kategorii Młodzieży Szkolnej Chłopców.

Pozostali uczestnicy z klas 1-6, mimo braku miejsc na podium, zasługują na wyróżnienie. W bardzo mocno obleganych konkurencjach (niemal 40 zawodników w kategorii) miejsca punktowane zajęli: Mikołaj Misiewicz- dwukrotnie w kata i w kumite znalazł się tuż za podium, Mateusz Huttman (7. miejsce kumite) i Zosia Antoniak-Mosiczuk (7. miejsce kumite). Szkołę dumnie reprezentowali także Wiktor Korpas i Wojciech Wojtkowiak, który przez pierwsze rundy szedł jak burza, jednak ostatecznie nie wywalczył punktowanego miejsca. Na wyróżnienie zasługuje także nasz debiutant - dla Leona Wiklińskiego były to pierwsze tak duże zawody w życiu Powyższe wyniki pozwoliły uplasować SP 84 na 17. miejscu w klasyfikacji generalnej Dolnośląskich Igrzysk Dzieci wśród Chłopców.