Sukcesy i osiągnięcia naszych uczniów

KARATECY WYSOKO

Uczniowie SP84, na co dzień zawodnicy sekcji karate AZS UP Wrocław, godnie reprezentowali Klub na najważniejszym turnieju w rywalizacji młodzików- Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików strefy D. W turnieju wzięli udział karatecy z województw: dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Rywalizacja odbywała się w ramach punktowanego współzawodnictwa sportu młodzieżowego Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Największym sukcesem może pochwalić się Mateusz Huttman, który wywalczył srebrny medal w rywalizacji młodzików do 54 kg. Osiągnięcie finału przez Matiego w tak ważnych i dużych zawodach to olbrzymi sukces tego zawodnika.

O jedną wygraną walkę od stanięcia na podium (5. miejsce) był Wiktor Korpas, który w mocno obsadzonej konkurencji młodzików do 38 kg szedł jak burza przez repasaże.

Udany start zaliczyła Zosia Antoniak-Mosiczuk, która punktowała zarówno w kata, jak i w kumite zajmując w obu konkurencjach 7. miejsce. Brawa tym większe, że Wiktor oraz Zosia to debiutanci i najmłodsi rocznikowo zawodnicy na MMM. Tym razem wyższość rywala już w pierwszym starciu musiał uznać Wojtek Wojtkowiak.

Gratulujemy dzieciom wzięcia udziału w tak ważnych zawodach! W przyszłym roku kolejna rywalizacja w MMM, a do końca roku szkolnego zostało jeszcze kilka turniejów. Na pewno o nas jeszcze usłyszycie! Oss

19 kwietnia 2024 | Iga Butrym | Powrót do spisu wiadomości