V PŁYWACKA SZTAFETA CHARYTATYWNA

Wpływamy na dobro – to nas uskrzydla! IV Pływacka Sztafeta Charytatywna

Przyjaciele są jak ciche anioły,
które podnoszą nas,
kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać.

Antoine de Saint-Exupéry

Z ogromną radością dzielimy się naszym szczęściem!

Miło nam ogłosić, że IV Pływacka Sztafeta Charytatywna przeszła do historii, bowiem impreza przebiegła pływająco, a nam udało się pobić sportowy oraz finansowy rekord z poprzednich lat. Wykazując się ogromnym wysiłkiem i przedsiębiorczością, kolejny raz udowodniliśmy, że razem możemy więcej. To wydarzenie – dzięki zaangażowaniu zaproszonych gości z Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” (p. Agnieszki Wojtków-Zielińskiej, p. Balbiny Bujak, p. Agaty Pustuły), Piotr Mazur – dyrektor Biura Sportu Urzędu Miejskiego Wrocławia, Robert Skibniewski – trener koszykarskiego Śląska Wrocław, Urszula Hoffman – reprezentantka Polski w judo, sponsorów, uczestników i całej szkolnej społeczności – na długo pozostanie w naszej pamięci. Bardzo cieszy nas również fakt przyłączenia się do sztafety uczniów reprezentujących sąsiadującą z nami SP nr 1.

W tegorocznej Sztafecie wzięło udział 173 uczniów, a zebraliśmy 9055.20 zł. Przepłynęliśmy 44,3 km – dystans dłuższy niż bieg maratoński – to robi wrażenie! Motylkiem, delfinem, pieskiem, żabką czy kraulem i z makaronem – każda metoda była dobra, by dotrzeć do celu. Gratulujemy wytrwałości i sprytu, podziwiamy Wasz entuzjazm!

Mamy nadzieję, że nasze działania dodadzą skrzydeł podopiecznym Fundacji, którzy przebywają pod opieką specjalistów wśród swoich najbliższych, w rodzinnych domach. Zaangażowanie, zabawa i zdrowa rywalizacja oraz idąca za tym satysfakcja z zebranej kwoty, która wesprze statutowe działania Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci – to nas uskrzydla!

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i… do zobaczenia na kolejnej sztafecie! Popłyniecie?

28 kwietnia 2022r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicielki Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”, panią prezes Beatę Hernik-Janiszewską oraz panią Agnieszkę Wojtków-Zielińską, którym pan Dyrektor w obecności przedstawicieli społeczności szkolnej wręczył ciężki koszyk z darem naszego zaangażowania (9055.20zł).

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy! Jesteśmy z Was bardzo dumni!!!

15 maja 2022 | Powrót do spisu wiadomości