Zaproszenie na wielkie puszczanie baniek

Jak zawsze w drugą sobotę października przypada Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Na wrocławskim Rynku dzień ten obchodzony będzie krótko, radośnie, głośno i kolorowo jako Wielkie Tchnienie Życia polegające na puszczaniu baniek do nieba. Będą tam chore dzieci z rodzinami, pracownicy Fundacji i wolontariusze. Możesz być i Ty ze swoją rodziną i cieszyć się życiem. Bo jest jedyne, niepowtarzalne i najważniejsze!

Zapraszamy wszystkich, bez względu na pogodę. Wasza obecność będzie wyrazem jedności z dziećmi, które los doświadczył chorobą i cierpieniem. Bądźmy razem 12 października 2019 r. o godz. 13.00 przy pomniku Aleksandra Fredry!

W tym roku podczas happeningu spróbujemy, łapiąc się za ręce, otoczyć serce Rynku, czyli Ratusz. Ubieramy się na niebiesko i puszczamy bańki mydlane, jako symbol pięknego i kruchego życia, a z przygotowanymi wcześniej transparentami, głośno mówimy, że hospicjum to też życie.

Zatem czekamy na Was i Waszych bliskich, żeby efekt był niezapomniany…

opiekunowie szkolnego wolontariatu: Danuta Niepołońska Elżbieta Kolanowska

6 października 2019 | Danuta Niepołońska | Powrót do spisu wiadomości