Emocje - jak nad nimi zapanować?

We wtorek, 29 października 2019 r. dzieci z klasy I d wybrały się do Teatru na Ostrowie na zajęcia psychoedukacyjne. Miały one na celu zapoznanie najmłodszych z pojęciem emocji, wykształcenie w nich umiejętności rozpoznawania, nazywania, pokazywania swoich uczuć.

Pierwszaki pracowały nad uświadomieniem sobie swoich stanów emocjonalnych i rozwijaniem umiejętności panowania nad impulsami. Poznawały też bezpieczne sposoby radzenia sobie ze złością. Jednym z nich jest spacer po pełnym uroku,zabytkowym zakątku Wrocławia, Ostrowiu Tumskim. Zwiedzanie naszego miasta, poznawanie takich budowli jak Katedra św. Jana Chrzciciela, Most Tumski, zwany także Mostem Zakochanych,czy Bramy Kluskowej pozwala poznać magię tego miejsca. Wieczorami można spotkać miejskiego latarnika w czarnej pelerynie zapalającego latarnie gazowe, nocą ujrzeć wyjątkowość architektury Wrocławia.

30 października 2019 | Jolanta Lewandowska | Powrót do spisu wiadomości