Spotkanie pierwszoklasistów z  przedstawicielką Grupy Pomocy Zwierzętom „Ratuj”.

30 października uczniowie z klasy I b uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielką Grupy Pomocy Zwierzętom „Ratuj”.

Pani Dominika opowiadała dzieciom o pracy wolontariuszy, o adopcji psów i kotów, mówiła także o tym, w jaki sposób opiekować się zwierzętami oraz jak należy rozumieć różne sygnały przez nich przekazywane. Pierwszoklasiści dowiedzieli się jaka odpowiedzialność i duże obowiązki spoczywają na opiekunach zwierząt. Nie zabrakło także ważnych informacji na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w kontakcie z obcymi zwierzętami. Po interesującej prelekcji przekazaliśmy na ręce pani Dominiki karmę dla podopiecznych stowarzyszenia, która została zgromadzona przez uczniów naszej klasy. Niespodzianką i dużą atrakcją tego spotkania była możliwość zabawy z towarzyszem pani Dominki - uroczym pieskiem.

4 listopada 2019 | Joanna Szymańska | Powrót do spisu wiadomości