SP84 dla Niepodległej 2019

We wtorek 12 listopada na wspólnym apelu w holu szkoły podsumowaliśmy aktywne działania klas 4-8 z okazji 101. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Każda klasa miała za zadanie zilustrować na białej kartce przy użyciu dwóch kolorów czarnego i czerwonego przydzieloną część tekstu „Mazurka Dąbrowskiego”. Przypomnieliśmy sobie okoliczności powstania naszego hymnu i samego twórcę – Józefa Wybickiego. Przedstawiciele klas przytoczyli, jaki fragment hymnu ilustrowali i wytłumaczyli, jak zinterpretowali zadaną treść w rysunku. Wszystko zwieńczyliśmy dumnym zaśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” przed szkolnym sztandarem. Na zakończenie uwieczniliśmy to spotkanie wspólnym zdjęciem uczniów i nauczycieli, ponieważ na apel przybyliśmy przybierając narodowe barwy bieli i czerwieni.

13 listopada 2019 | Powrót do spisu wiadomości