Konkurs czytelniczy

Konkurs „Booktalking, czyli czytelnik ma głos” odbył się dnia 5.12.2019 r. we Wrocławskiej Hali Stulecia. Naszą szkołę w konkursie reprezentowała uczennica klasy 7a - Lara Okólska.

Konkurs czytelniczy

Jej występ dotyczył książki pt: „Harry Potter i Więzień Azkabanu” autorstwa brytyjskiej pisarki J. K. Rowling. Uczennica na konkurs przygotowała również prezentację multimedialną związaną z wybraną książką. Lara bardzo interesująco omówiła najważniejsze elementy fabuły książki i wydarzenia dotyczące wybranych bohaterów. Larze kibicowały cztery koleżanki z klas: 7a, 7b i 5a, które również uczestniczyły w wydarzeniu. Uczennice z klasy 5a pojechały na konkurs i Wrocławskie Targi Książek, aby wysłuchać wystąpień uczestników konkursu i je później opisać w formie artykułu do gazetki szkolnej. Jedna z uczennic klasy 7a wykazała się wsparciem technicznym przy obsłudze prezentacji multimedialnej Lary. Podczas konkursu reprezentowali się uczniowie klas 7 i 8 oraz klas licealnych. Zaprezentowane zostały między innymi takie tytuły jak: „Zemsta”, „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” oraz „Matylda”, „Pan Tadeusz”, „Ferdydurke”. Konkurs był ciekawym doświadczeniem dla wszystkich uczestników spotkania. Po konkursie zwiedziliśmy Wrocławskie Targi Dobrych Książek i obejrzeliśmy ofertę wielu wydawnictw.

Antonina Połch

9 grudnia 2019 | Powrót do spisu wiadomości